Jóga

Můžeme se vidět buď na skupinové lekci nebo na individuálním setkání (= jógová terapie). Na skupinové lekci nás bude kolem pěti, takže se vám budu moci věnovat individuálně a předcházet tak špatnému postavení pozic. Jóga je sice jen jedna, ale různí lidé ji praktikují různě (styly jógy). Já se zaměřuji na Vinyása jógu (Pozdrav slunci a pozice od něj odvozené jsou propojeny mezi sebou a navazují na sebe) a na Hatha jógu (pomalejší, protahovací, uvolňující). Tyto dva styly se zdají být odlišné. V mé praxi se osvědčilo tyto dva styly střídat, pro mě se navzájem doplňují.

Můžeme se vidět i na kombinaci jógy a artefiletiky. 🙂

A o čem je jóga?

Je fajn, když můžu jogíny oslovovat jménem. Na začátku každé lekce se tedy ptám na jméno a na případné zdravotní problémy. Ty mi můžete sdělit soukromě nebo veřejně, je to zcela na vás. Nejsem lékař a nebudu vám předepisovat léky, je však možné, že pozměním strukturu lekce nebo vám nabídnu alternativní možnosti pozic tak, aby to vašemu tělu co nejvíce prospělo.

Hlavně nesmí nic bolet. Když to bolí, vyhovte svému tělu, udělejte si pohodlí, případně mi můžete říct a něco vymyslíme.

Jóga je umění být sám v sobě. Je ideální, když si budete všímat hlavně sami sebe a svého těla. Každé tělo je jiné a každý praktikuje tak, jak to dokáže a vyhovuje mu to. Pokud vám však opravdu hodně vadí, že nemáte protažené karpální tunely, můžete za mnou po lekci přijít a vymyslíme, co s tím, případně můžete využít nabídku individuální lekce.

Strukturu lekce většinou přizpůsobuji skupině nebo jednotlivci, samozřejmě pokud to jde. Budu ráda za jakékoliv vaše podněty.

Chcete individuál? Napište nebo zavolejte. Domluvíme si čas a já se vás doptám na podrobnosti, které mi pomůžou sestavit pro vás nejideálnější lekci.

Co s sebou a doplňující informace

S sebou si vezměte pohodlné oblečení na cvičení. Dámy většinou nosí sportovní podprsenku, tílko a legíny, pánové pak tričko a kraťasy, je to však zcela na vás. Hlavní je, abyste se cítili dobře. Jóga se praktikuje naboso. Někteří jógoví lektoři učí, že jogíni mohou mít při praxi prstové ponožky. Pokud máte opravdu VELKÉ problémy s prokrvením dolních končetin, ponožky mít můžete, vězte však, že budete výjimka.

Před lekcí byste hodinu neměli jíst a půl hodiny pít. V dnešní hektické době je to opravdu náročné. Když už budete jíst, dejte si něco malého, např. oříšky. K pití pak teplý čaj (ten bude k dispozici i v centru). Během lekce byste neměli pít.

Po lekci byste se nejméně půl hodiny neměli sprchovat, je to kvůli toxinům, které se vám vyplavily během lekce. Když se osprchujete moc brzy, vaše tělo je vstřebá zpět.

Ceník

Zajímá vás něco, co v textu není? Napište nebo zavolejte.

Eva Veselská

e-mail: veselske@gmail.com
telefon: 721 422 885

WEB

FB

INSTAGRAM